حجت الاسلام الحاج شمشیری

حجت الاسلام و المسلمین الحاج سید شیرآقا شمشیری فرزند کربلایی سید محمد حسن در سال 1343 هجری شمسی, در یک خانواده متدین در شهر کابل, منطقه افشار سیلو, دیده به جهان گشود.

سید شیرآقا شمشیری در سن هفت سالگی شامل مکتب اسپین کلی شد و نه ساله بود که پدرش به رحمت خدا پیوست و او به همت مادرش با وجود تمام مشکلات, به تحصیل و بخصوص آموزش فن قرائت و تجوید قرآن کریم در مسجد بازار افشار ادامه داد. الحاج شمشیری در سن دوازده سالگی در مدرسه محمدیه در تپه سلام مشغول به فراگیری درس های دینی شد تا این که بعد از کودتای هفتم ثور کمونیست ها و آغاز جهاد در مناطق مختلف افغانستان و بخصوص پس از تظاهرات دانشجویان و دانش آموزان شهر کابل در سال 1359, مجبور شد با برادرش شهید کربلایی سید محمد حسین به ایران هجرت نماید.

حجت الاسلام الحاج شمشیری در ایران در صف مبارزان سازمان نیروی انقلاب اسلامی افغانستان به ریاست مهندس محمد حسن کریمی, پیوست و هم زمان به تحصیلات خود در دبیرستان گهربخش شهر ری ادامه داد و در سال 1361 موفق به اخذ دیپلم شد. الحاج شمشیری پس از فراغت از دبیرستان, به ورزش حرفه ای  تربیت بدنی روی آورد و موفق به اخد مدرک مربی گری از فدارسیون رسمی جمهوری اسلامی ایران شد. او هم زمان با فعالیت های فرهنگی و ورزشی در دروس حوزوی فقه و اصول آیت الله امین, آیت الله دری نجف آبادی, آیت الله منفرد, آیت الله ری شهری شرکت نموده و همچنین از محضر استادان اخلاق و مدرسینی چون آیت الله درچه ای , عادلی, و استاد محمد حسن عظیما استفاده کرد.

ایشان در حال حاضر مشغول تدریس و تبلیغ و ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام میباشد و چهره شاخصی در بین مهاجرین و شیعیان مقیم ایران میباشد.

 

الحاج شمشیری طبع شعر هم دارد که نمونه ای از اشعارش به این شرح است:

هرجا نگرم پرتو زیبنده تویی تو

هرجا که روم کوکب درخشنده تویی تو

در طاف حرم رکن حطیم, حجره هاجر

در سعی و صفا جلوه فرخنده تویی تو

در خلوت و تنهایی, در بین جماعات

در حجر و حجر ناظری بربنده تویی تو

عصیان و خطا هر چه ببینی, بپوشی

چون حافظ سر باشی و پوشنده تویی تو

تو عفو کنی عاصی تائب ز سر لطف

بخشش گر هر عاصی شرمنده تویی تو

هرسو و به هرکس که ببینم, ببینم

محتاج همه, واهب و بخشنده تویی تو

شمشیری چو امید به الطاف تو دارد

داند که بخشنده و بخشنده تویی تو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی مطالب

آخرین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید